3D Global Cup 2016

Rok se sešel s rokem a je tu další ročník největší soutěže všech pilotů RC Helikoptér. I v letošním ročníku 3D Global Cupu nemohl chybět pilot stáje MGM COMPRO, Lukáš Vacek.


Začátkem července se konal další ročník neoficiálního mistrovství světa. Největší akce světových pilotů s RC Helikoptérami 3D GLOBAL CUP! Letošní ročník se konal v okolí Holandského města Venlo.

Už jen zazávodit si na tomto prestižním závodě je sen mnoha pilotů. Do hlavní soutěže nastoupilo 11 pilotů do kategorie ULTIMATE a 17 pilotů do kategorie EXPERT.

Hlavní závod se skládá z 3 částí, které se bodují, a na základě celkových bodů se rozhoduje o vítězi. První ukázka umění pilota je 5 manévrů, které si pilot zvolí dle svých schopností a samozřejmě i podle míry rizika, které je ochotný podstoupit. Další část je let na hudbu, jedná se o tříminutový let, kde pilot musí skloubit umění, cit pro hudbu a vhodné načasování pro každý prvek. Poslední ze soutěžních disciplín je freestyle. Tříminutové vystoupení, kde musí pilot zaujmout často až šílenými kousky, které předvádí se svou helikoptérou.


Do letošního ročníku se probojoval opět i člen stáje MGM COMPRO Lukáš Vacek. V průběhu závodu Lukáš chtěl bojovat o 5 místo. Bohužel nevyšla podle jeho představ jeho nejsilnější disciplína, freestyle. Po 7. místě v letu na hudbu a 9. místě v povinných prvcích, skončil ve freestylu na 13. místě a v celkovém pořadí to stačilo na 10. místo. Po prvotním zklamání, které v sobě Lukáš měl, ho naopak tento výsledek motivuje do dalších ročníků, na které se už teď, pár dní po skončení závodu, chce opět plně soustředit a hledat nové možnosti pro vyladění svého stroje.

Detail na vrtuln%C3%ADk s regul%C3%A1torem Luk%C3%A1%C5%A1e Vacka %7C MGM COMPRO

Tým MGM COMPRO je mu plně k dispozici a již ladíme další termín na srpnové testování regulátorů otáček, ze kterého Vám opět přineseme nějakou ochutnávku z Lukášova umění!

Chceme Lukášovi poděkovat, za jeho odhodlání a profesionální přístup, se kterým prezentuje sebe i naši společnost MGM COMPRO.

Na příští rok se společně připravíme ještě lépe a zaútočíme společně na stupně vítězů, které jsou našim společným cílem!