Extrémní modelářská soutěž

Červenec 2015. Ženevské jezero ve Švýcarsku. 7 národů, 16 universit, 150 studentů. To jsou základní informace k události HYDROCONTEST 2015. Tato akce se nese s jednoduchým mottem: „Převez víc, rychleji a spotřebuj míň energií.“
Týmy studentů z celého světa mají k realizaci svého úkolu několik měsíců. Jejich cílem je navrhnout a sestavit loď s maximálními rozměry 2,5x2x5x2metry a utkat se ve 3 disciplínách. Tak toto je ten pravý HYDROCONTEST.

Tři disciplíny - souboje o každou setinu

První výzva, která před soutěžícími spočívala byl transport těžkého zboží, poté závod lodí s malým zatížením a nakonec závod na výdrž. V transportu zboží je úkolem simulovat přepravu nákladu o hmotnosti 200 kg. V závodě lehkých vah je zátěž pouze 20 kg. V těchto úkolech se na základě kvalifikačních časů, určí soupeři a tyto dvojce se utkávají ve vyřazovacích soubojích. Poslední úkol spočívá ve výdrži, loď s nákladem 20 kg, musí urazit co nejvíce krát tři sta metrový okruh bez možnosti výměny baterií. Vyhrává ten s nejdelší ujetou vzdáleností.

Univerzity z Francie a Švýcarska opanovaly tento ročník

Je na týmech, jestli vyrobí dva typy lodí pro tyto specifické úkoly nebo vyrobí tak universální loď, která zdárně absolvuje všechny tři úkoly. Aby co nejvíce záleželo na dovednostech a inženýrských schopnostech týmů, mají všichni účastníci stejný motor Watt & Sea, tyto motory jsou řízeny střídavým regulátorem od MGM COMPRO.

Ještě vám dlužíme shrnutí výsledků. Vítězství v jednotlivých kategoriích získaly Polytechnická univerzita v Paříži, Federální technologický institut v Lausanne a Univerzita inženýrství a architektury z Fribourgu. Za zmínku stojí, že Pařížská univerzita posbírala jedno vítězství a dvě druhá místa, což je úžasná bilance.

HYDROCONTEST 2016 - ročník plný očekávání

Už teď se těšíme na další ročník, u kterého nebudou chybět naše střídavé regulátory. Věříme, že se ještě rozroste počet zájemců o tuto soutěž. Už nyní registrujeme zájem škol EPFL a HEG Arc ze Švýcarska a univerzity z Bretagne.

Prohlédněte si video z této akce.