Rozhovor s Lukášem Vackem

Lukáš Vacek patří do světové špičky RC pilotů helikoptér. Jsme rádi, že MGM COMPRO může s tímto talentovaným pilotem spolupracovat na vývoji střídavých regulátorů. Níže se dozvíte, jaké pocity měl Lukáš z celého dne, sezóny a jaké novinky pro vás společně plánujeme.
Ahoj Lukáši, abychom tě co nejlépe představili těm, kteří tě neznají, můžeš nám říct něco o svých začátcích? Jak jsi se k létání s RC vrtulníkem dostal?

Ahoj, moje zalíbení k tomuto krásnému koníčku přišlo již v útlém věku. Začínal jsem jako malý kluk vystřihováním papírových modelů. Postupem času a zároveň s větší dostupností potřebného vybavení jsem se přes modely letadel dostal k závodní akrobacii s modelem vrtulníku. Jsem za tuto cestu moc rád, jelikož mohu říct, že jsem byl součástí vývoje moderního modelářství.

Dnešní mládež to má mnohem jednodušší, zajde do modelářské prodejny, koupí a jde. Já si prošel trápením s balsovými modely a problematikou, co k pravé modelařině patří a jsem za to moc rád.

rozhovor

V posledních dvou letech jsi nakoukl do světové špičky, změnilo toto porovnání s těmi nejlepšími nějak způsob, jakým se připravuješ na závody?

Letošní sezona pro mě byla nová zkušenost. Přehodnotil jsem způsob trénování a věnoval se především předepsaným manévrům a manévrům do freestylu, které bylo potřeba dopilovat. Volné lety, tedy "ty ostré" jsem si ponechal spíše jako demonstrace při účasti na různých akcích po ČR.

Celkově jsem si sezonu užil. Měl jsem možnost cestovat na soutěže do zahraničí a dostal jsem se do nových zemí a míst, které bych jinak nejspíše nenavštívil. Celou sezonou mě doprovázely drobné technické nedostatky, avšak to k našemu hobby patří. Přeci jenom spousta manévrů je za hranicí bezpečného užívání.

Jsi našim testovacím pilotem, kde všude tě fanoušci mohli vidět reprezentovat barvy MGM COMPRO?

Letošní sezonu jsem měl možnost reprezentovat barvy MGM COMPRO v německém Iffenzheimu na akci RotorLIVE 2016, jakožto největším veletrhu pro helikoptéry v Evropě. Zde jsem se také zúčastnil soutěže, kde se nominovalo okolo dvaceti pilotů. Létalo se v disciplíně flight to music, tedy lety na hudbu. Hodnocení bylo battleové, tedy vítěz/poražený. K mé smůle jsem byl v prvním kole nasazen proti vítězi z roku 2014. I přes to jsem si to užil a porážku bral s úsměvem.

Poté, jsem se již soustředil na neoficiální mistrovství Global 3D, které se konalo ve Venlu v Nizozemsku. Zde jsem i přes technické problémy skončil na 10té pozici v kategorii Experts.

Co tě čeká do konce roku/příští rok?

Pro nadcházející sezonu se opět chystám na RotorLive, kde budeme společně s firmou MGM COMPRO představovat nové FW vylepšení, na kterém jsme společně pracovali. Budete mít možnost navštívit stánek MGM COMPRO a veškerý sortiment si pečlivě prohlédnout. Na další plány je ještě brzy, určitě Vás budeme informovat prostřednictvím webových stránek MGM CONTROLLERS .

Děkujeme za rozhovor, ať se ti daří a těšíme se na další testování.

Jelikož se naše disciplína neustále vyvíjí, musíme držet krok s konkurencí a neustále vybavení zlepšovat. Další testování máme v plánu na přelom ledna a února a určitě se můžete těšit na nové triky a samozřejmě i video.

Díky, Lukáš