Testovací den s Lukášem Vackem

Stejně jako my se věnujeme neustálému vývoji, tak i Lukáš Vacek, který je našim testovacím pilotem, se neustále trénuje své dech beroucích triků. Při jeho návštěvách v MGM COMPRO se proto zabýváme nejen vylaďováním technických detailů na našich regulátorech, ale vždy si užíváme sledování jeho neuvěřitelných kousků v praxi.Lukáš Vacek, kromě toho, že je pilotem světové špičky a o jeho počínání na neoficiálním mistrovství světa jsme vás informovali dříve v článku věnovanému Global 3D Cupu, s námi také spolupracuje na vývoji regulátorů, které jsou důležitou součástí jeho RC vrtulníků.

Testování plného nasazení

Při svých akrobatických letech nemá Lukáš čas myslet na nic jiného než na jejich precizní provedení, musí se proto spolehnout na své vybavení a regulátory jsou jejich důležitou součástí. Proto jsme se po konzultaci s vývojáři vydali nastavení vrtulníku otestovat. Lukáš techniku nešetří, jak sám říká: „jedná se o manévry, které jsou za hranicí únosnosti bezpečného užívání“. Abychom si nenechali Lukášovy dech beroucí triky jen pro sebe, rozhodli jsme se s vámi o jeho zručnost podělit prostřednictvím videa.

Cílem přípravy je vrchol sezony – 3D GLOBAL CUP

Lukáš reprezentuje barvy MGM COMPRO se svým nadupaným vrtulníkem KDS Agile 7.2. Cílem naší spolupráce je Lukáše technicky připravit na vrchol sezony Global 3D a na prestižní akci RotorLive, kde se pravidelně utkává světová špička v disciplíně flight to music. Na čem pracujeme a jak je Lukáš spokojený s naší spoluprací si můžete přečíst v rozhovoru, který vyjde již brzy.